WhatsApp muhteşem bir uygulama olduğu kadar, bir yandan da yeni çağın vebası. Yalan söylemeye meyilli insana muhteşem fırsatlar sunuyor. "Aşkım hadi ben yatıyorum" dendikten sonra manitayı uyutup sabaha kadar mesajlaşanlar mı dersin, annesine babasına "uyudum tamam" dedikten sonra yeni güne telefonla girenler mi... Bu uyanık arkadaşların hepsi "son görülme"'yi kapatıp, kendilerini güvende zannediyorlar, lakin inanılmaz derecede yanılıyorlar.

Fazla uzatmayayım. Olay şu: elimde bir Whatsapp raporlama aracı mevcut. Linux'ta çalışıyor, sunucuma kurdum. Takip etmek istediğiniz kişi(ler)in telefon numarasını veriyorsunuz. Yalnızca bu. Başka bir bilgiye ihtiyacımız yok. Uygulama kurmanıza gerek yok. Siz sadece numarayı iletiyorsunuz.

Sonra şu bilgileri size gönderiyoruz:

- Numarası verilen kişi, hangi günler, hangi saatlerde çevrimiçi olmuş. (12 Eylül Cumartesi, saat 04:02 - 04:05 arası gibi)

- Numarası verilen kişi, belirtilen saatlerde ne kadar çevrimiçi olmuş. (12 Eylül Cumartesi, toplamda 6 saat 52 dakika gibi)

- Numarası verilen kişinin "durum mesajı"ndaki değişimler, eski - yeni mesajları.

- Numarası verilen kişinin profil resmindeki değişimler, takip aralığındaki eski - yeni profil resimleri.

whatsapp.jpg

Takip ettiğiniz kişinin biriyle konuştuğundan şüpheleniyorsanız, şüphelendiğiniz kişinin telefonunu da gönderiyorsunuz. Onların çevrimiçi olma sürelerini karşılaştırıyoruz. Mesela aşağıda, Selda adlı hanımefendi ile fingirderken radara takılmamı görebilirsiniz. Ben çevrimiçi olmuşum, kapatmışım, o çevrimiçi olmuş, ya da aynı sürelerde çevrimiçi olmuşuz. Yani bu kadar tesadüf olamaz değil mi?

selda

 

Bu bahsettiğim sunucular su yakmadığı için sizden talebim takip edilecek numara başına haftalık 50 TL. Formu doldurun, maili alın, ödemeyi yapın, bir sonraki hafta Pazar günü tüm sonuçları size bir dosya halinde mail yoluyla iletmiş olacağız. Aşağıdaki formu dolduruyorsunuz, ve size bi mail atıyoruz. Ödemeyi yapıyorsunuz, takibe başlıyoruz.

 

Sıkça sorulan sorular:

  1. Parayı yolladım ama cevap gelmedi. Böyle bir şey kesinlikle olmayacak, lakin başka yerde başınıza gelirse diye söyleyeyim: Paypal'ı arayıp dolandırıldım diyorsunuz, onlar da paranızı iade ediyor. Rahat olabilirsiniz.
  2. Takip ettiğiniz kişinin takip edildiğinden haberi olması teknik olarak imkansız. Mümkün değil.
  3. Whatsapp Raporlama Servis bir hacking platformu değil. Halka açık bilgilerinizi sürekli takip eden bir sistem. Sonuçta Whatsapp'ta online olunca, online görünüyorsunuz ve bunu saklama şansınız yok. Sanki biz birini telefonun başına dikmişiz ve sürekli sizin online olup olmadığınızı kontrol edip bunu raporluyor gibi düşünün.
  4. Whatsapp Raporlama Servisi TAMAMEN yasal bir platform. Yasalara aykırı hiç bir tarafı yok.
  5. İki kişilik raporlama alıp, çevrimiçi sürelerini karşılaştırırken şunu da hesaba katın: aynı anda çevrimiçi olan herkes birbiriyle konuşuyor diye bir şey yok. Bu sistem kesin bir sonuç vermez, yalnızca "fikir" verir. Yani bir çift dakika dakika neredeyse aynı anlarda çevrimiçi ise büyük ihtimalle birbirleriyle konuşuyorlardır. Merak edenler yukarıdaki Selda örneğini inceleyebilir.
  6. "50 TL verdim ama raporlar bi bokuma yaramadı." Uygulamadan beklentilerinizi iyi belirleyin. Size "senin eleman boynuzu takmış" mesajı vermeyecek bu alet, ancak "gecenin köründe online olmuş bak" diyecek. Oradan "bu herifin gece gece whatsapp'ta ne işi var" çıkarımını yapmak senin işin.
  7. "Bedava bu program, kaynımda da var." diyen arkadaşlar, bedava alternatifleri -sağlıklı çalışan versiyonları varsa- kullanabilirler ;)
  8. Bu uygulama boşanma davalarında dahi kanıt olarak kullanılabilecek seviyede profesyonel raporlamalar sunabiliyor. Aklınızda olsun.
  9. Aklıma başka soru gelmedi. Sorunuz varsa yukarı yazın.
  10. Görüşürüz.